Po pěti letech lhaní, dehonestování,  lezení do zadku fašistickým a komunistickým režimům jsem si myslel, že tuto lidskou trosku nemůže volit žádný slušný člověk s průměrným inteligenčním kvocientem.

 

V tom jsem se nezklamal. Žádný takový člověk Zemana za prezidenta nevolil.

 

Nicméně je třeba uznat, že Zeman je úspěšným prezidentem.

Podařilo se mu všechno, co chtěl.

Dokázal, že morálka a slušnost už v této společnosti nemají žádnou váhu.

Podařilo se mu, že velká část společnosti se opět odvrátila od demokratické západní Evropy a zapomněla na ruské tanky a na to, že Česko pořád patří do ruské zájmové sféry a hledá spásu v diktatuře.

Podařilo se mu, že korupce a zneužívání politické moci, jako například opoziční smlouva už většině národa nevadí.

Podařilo se mu, že Evropa bude Českem nadále opovrhovat a řadit ho k „failed states“ a bude stále víc litovat, že země takzvané „Višegrádské čtyřky“ vůbec do EU přijímala. Každopádně nebude  Česko dalších pět let nikdo brát vážně.

Podařilo se mu, že opilost je pokládána většinou národa za ctnost.

Co víc si mohl přát?

2 Comments on Zeman na hradě

 1. Zdravím a sděluji následující:
  Popsal jste to velmi přesně.Jednu chvíli jsem si myslel,že občané se z minulosti alespoň trochu poučili.NE NEPOUČILI.Je to hrozné jak si zahrávají z ohněm.Zeman je člověk ve kterém mají svůj vzor??
  1.unás ve vesnici dostal Zeman 74 %
  2 u nás ve vesnici.volby do posl.sněmovny:druhé místo komunisti,první místo komouš s stb.výcvikem. Co slušné ho k tomu dodat?
  Zdravím a přeji Vám vše dobré.

  • Vážený pane Štarha.
   Prezidentská volba ukázala zase jedno, že ty národy střední Evropy, které žily čtyřicet let pod komunistickým režimem, nejsou pro skutečnou demokracii prostě zralé.
   Zejména stará generace a venkov zůstaly za vývojem viset, možná i proto že nový režim jim nesplnil to, co od něho očekávaly. Ale totalitní myšlení je hluboko zakořeněné a je jedno, zda jde o komunismus nebo fašismus, velká část lidí poznamenaných totalitou nese toto znamení celý život a v demokratické společnosti je dezorientovaná. Mám takové dokonce i v rodině, změnit se to nedá. Bože chraň nás od lidového hlasování typu Brexitu! Stačilo by pár Hoaxů a tragédie je hotová. A že se určité skupiny lhaní neštítí, ukázala prezidentská kampaň víc než jasně. Zejména, když strýček Putin platí.
   V podstatě člověk může Zemanovy voliče rozdělit na dvě skupiny:
   1) ti kteří jeho jednání a úmysly přes pět let jeho řádění nepochopili, čili (političtí?) hlupáci
   2) ti, kteří pochopili ale nevadí jim to nebo jsou dokonce nadšení – čili neslušní lidi.
   Ta třetí skupina o síle 35 procent, která se voleb nezúčastnila, je stejně nezralá jako ta skupina, která Zemana volila, protože je jí budoucnost vlastní země v podstatě jedno. Pro útěchu, nejsme v tom sami, Poláci a Maďaři jsou na tom mnohem hůř, ti se od demokratických principů odklonili mnohem víc než Češi. Ale ten fenomén je všeobecný, postihuje všechny postkomunistické země.
   Snad bude nová generace, která komunismus nezažila, chytřejší.
   Mojžíš věděl, proč vodil Židy 40 let po poušti, než je zavedl do Izraele. Nechal napřed vymřít ty, kteří si ještě pamatovali pohodlí egyptského otroctví a kteří by při prvních potížích utekli zpět.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.