Rozsáhlý historický román věnovaný životu české královny Elišky Rejčky, manželky Václava II., a jejímu celoživotnímu soupeření s Eliškou Přemyslovnou.
Děj románu začíná rokem 1305, kdy v domě pražského zlatníka Konráda umírá král Václav II. a zároveň přichází na svět králova dcera Anežka, první a jediné dítě z manželství s Eliškou Rejčkou. Sedmnáctiletá královna, manželem hýčkaná a milovaná, musí po jeho smrti čelit nenávisti králových dcer z prvního manželství, především zášti Elišky Přemyslovny, která se rozhodla kráčet ve stopách svého otce a bojovat o moc všemi prostředky. Rejčka, po smrti Rudolfa Habsburského, za něhož se po Václavově smrti provdala, zůstává znovu bez ochrany, vystavena pronásledování nevlastní dcery, která se mezitím stala manželkou Jana Lucemburského a tím českou panovnicí. Jako milenka Jindřicha z Lipé nachází Rejčka soukromé štěstí, tento vztah ji ale zároveň vrhá proti její vůli do soukolí vysoké politiky. Boj mezi oběma ženami přerůstá až v občanskou válku. Kdo v ní má větší šance zvítězit. Eliška, používající mužské zbraně nesmiřitelné absolutní moci nebo Rejčka, vyzbrojená půvabem a šarmem chytré, krásné a vzdělané ženy?  Nesmiřitelný konflikt obou královen, pustošící po roky zemi mohl mít jen jednoho vítěze.

3 Comments on Richenza

 1. Dobrý den,

  pane doktore, sháním Vaši knihu Richenza, kterou jsem chtěl věnovat k Vánocům. Zatím neúspěšně…

  Neměl byste tip, kde by bylo možné ji sehnat?

  Děkuji za odpověd.

  J.Kulhánek

  • Pane Kulhánek!
   Vydavatel Rybka má v úmyslu vydat Richenzu znova právě letos před vánocemi. Na trhu a tedy v knihkupectvích by se měla objevit každým dnem, protože nová kniha už na trhu je. Ptejte se u svého knihkupce, ten by mohl kontaktovat přímo vydavatele.

   Zdraví
   Polách

  • Vydavatel mi napsal, že neví, zda to letos s tou Richenzou vyjde, tiskaři prý byli zaplavení objednávkami, takže možná vyjde až příští rok. Díval jsem se, kde by se dala koupit, našel jsem jeden výtisk v antikvariátu “Dva antikváři”. Takže zkuste je přes internet zkontaktovat, nebo pokud jste z Prahy, tam zajít.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.